Спортивна робота

Фізична культура та спорт є складовою частиною виховного процесу і мають важливе значення у формуванні основ здорового способу життя, духовного і фізичного розвитку дітей. Навчально-виховний процес та позакласно-спортивна робота з учнівською молоддю організована відповідно до вимог базової та регіональної програм предмету «Фізична культура» для учнів професійно-технічних навчальних закладів.
Фізичне виховання – система заходів, спрямованих на зміцнення здоров'я людини, загартування її організму, розвиток фізичних можливостей, рухових навичок і вмінь. Його завданням є створення оптимальних умов для забезпечення належного фізичного розвитку особистості, збереження її здоров'я, отримання знань про особливості організму, фізіологічні процеси в ньому, набуття санітарно-гігієнічних умінь та навичок догляду за власним тілом, підтримання і розвиток його потенціальних можливостей.
В училищі існують різноманітні форми фізичного виховання: уроки з фізичної культури, фізкультурно-оздоровчі заходи, позакласна спортивно-масова робота (заняття в гуртках фізичної культури і спортивних секціях, спортивні змагання).
Фізичне виховання учнів проводиться диференційовано з урахуванням віку, статі та стану їх здоров'я і рівня фізичної підготовленості. Важливе значення має регулярний лікарський контроль за здоров'ям учнів.
Важливим напрямком в організації навчально-спортивної роботи в позаурочний час є заняття у спортивних секціях.
При організації секцій враховуються інтереси учнів, характер їх професійної діяльності, можливості та умови, які має училище. Cпортивно-масова робота для учнів училища в позаурочний час здійснюється здебільшого за місцем їх проживання в орендованих приміщеннях дитячо-юнацьких спортивних шкіл, дитячих клубах, туристичних станціях.
На громадських засадах працює 5 спортивних секції: баскетбол, волейбол, настільний теніс, міні-футбол, гирьовий спорт. В загальному гуртковою роботою охоплено 35 % учнів.
Керівництво секціями, здійснюється керівником та викладачем фізичного виховання.
Дні здоров'я проводяться у нашому навчальному закладі один раз у семестр. Організація і проведення їх покладаються на заступника директора з навчально-виховної роботи та керівника фізичного виховання. Серед основних заходів днів здоров'я можуть бути: спартакіади, кроси, туристичні походи, тощо.
Спортивні змагання є складовою частиною навчально-спортивної роботи та є засобом залучення учнів до систематичних занять спортом.
Щорічно проводяться змагання з десяти видів спорту: легкої атлетики, настільного тенісу, підтягування на перекладині, перетягування канату, шахів, легкоатлетичного кросу, волейболу, міні-футболу, баскетболу, гирьового спорту тощо. У спортивних заходах приймають участь 72 % учнів.
Традиційно проводяться змагання «Козацькі забави»,присвячені Дню Збройних Сил України та Дню захисника Вітчизни, а також змагання присвячені «Олімпійському тижню», Олімпійському Дню бігу.
Спортсмени училища постійно стають чемпіонами та призерами як обласних так і республіканських змагань з різних видів спорту. Високий рівень організації спортивно-масової роботи неодноразово дозволяв ставати чемпіонами та призерами обласних спортивних ігор та ВсеукраїнськоїСпартакіади студентів.
У 2016/2017 навчальному році училище зайняло ІІ місце у загальнокомандному заліку ХІІ обласних Спортивних ігор учнівської молоді Професійно-технічних закладів освіти.
У 2017/2018 навчальному році учні Снялий Андрійта Пентескул Денис тали чемпіонами Всеукраїнських спортивних ігор «Козацька наснага».
В обласній Спартакіаді серед учнів Професійно-технічних закладів освіти збірна команда з настільного тенісу стала чемпіоном спартакіади, волейбольна команда училища зайняла ІІІ місце і команда зстрітболу також зайняла ІІІ місце.
23 лютого 2018 р. учень Унгурян Євген став чемпіоном з настільного тенісу у парному розряді і бронзовим призером в особистій першості Всеукраїнських змагань серед учнів закладів професійної освіти.

Кращі спортсмени училища
Бойчук Олексій гр. № 201 – волейбол, настільний теніс
Унгурян Євген гр. № 117 – настільний теніс
Гафюк Віталій гр. № 229 – волейбол
Львівський Іван гр. № 125 – волейбол
Ойстрик Віталій гр. № 125 – волейбол
Кудрявський Олександр гр. № 125 – баскетбол
Сандуляк Іван гр.№ 125 – баскетбол
Халус Іван гр. № 304 – баскетбол
Снялий Андрій гр. № 227 – волейбол, крос, багатоборство
Пентескул Денис гр. № 126 – гирьовий спорт, багатоборство