Поради здобувачам освіти «Як протидіяти булінгу»

Поради здобувачам освіти «Як протидіяти булінгу»

·Уникай булера й перебувай у товаристві друзів. Не заходь у туалет, якщо булер знаходиться там, не ходи в роздягалку, коли немає нікого поруч. Постійно перебувай у товаристві приятеля, щоб не залишатись наодинці з недругом. Перебувай в оточенні приятелів у транспорті (у шкільному автобусі), у коридорах або на перерві – скрізь, де можна зустріти булера. Запропонуй те ж саме своєму другу.
·Стримуй гнів. Розхвилюватись у зв'язку зі знущанням природно, але саме цього й домагаються булери. Це змушує їх відчувати себе сильнішими. Намагайся не реагувати плачем, не червоній і не переймайся. Це вимагає великої кількості тренувань, але це корисна навичка дати відсіч булеру. Іноді корисно практикувати стратегію приведення себе в повну рівновагу, наприклад, рахувати до десяти, записувати свої гнівні слова на аркуші паперу, робити глибокий вдих або просто йти.
·Дій хоробро, йди та ігноруй булера. Твердо й чітко скажи йому, щоб він припинив, а потім розвернись й піди. Намагайся ігнорувати образливі зауваження, наприклад, демонструй байдужість чи вдавай, що ти захоплений бесідою по мобільному телефону. Ігноруючи задираку, ти показуєш, що він тобі байдужий. Зрештою, він, імовірно, утомиться діставати тебе.
·Розкажи дорослим про знущання. Учителі, майстри в/н, директор, батьки можуть допомогти припинити знущання.
·Розповідай про це. Поговори з кимось, кому ти довіряєш, наприклад, із учителем, братом, сестрою або другом. Вони можуть запропонувати деякі корисні поради, і навіть якщо вони не можуть виправити ситуацію, це допоможе тобі відчути себе менш самотнім.
·Усунь провокаційні фактори. Якщо булер вимагає від тебе грошей на обід, принось обід із собою. Якщо він намагається відібрати твої особисті речі, не бери їх до закладу освіти.