Творчий звіт-фестиваль ПТНЗ Чернівецької області 

 

  20.05.2014 училище прийняло участь у творчому звіті-фестивалі професійно-технічних навчальних закладів області, що проходив у центральному парку культури та відпочинку ім.Т.Г.Шевченка.
  В рамках фестивалю училищем було представлено виставку живописних робіт учнів (портрет, пейзаж, художній розпис, натюрморт), декоративних виробів з дерева (тарелі, рахви, папки, скриньки, скульптурна різьба) та художні меблеві вироби.
  Глядачі мали змогу побачити майстер-класи з професій «Різьбяр», «Живописець», «Столяр; різьбяр», «Лицювальник-плиточник» та «Реставратор декоративно-художнього фарбування; реставратор декоративних штукатурок та ліпних виробів».
  Наші учні взяли також участь у святковому концерті та були нагороджені дипломами за перемогу в обласному фестивалі-конкурсі «Чисті роси».

 

Конкурс “Кращий за професією”


     З метою підвищення рівня професійної підготовки та розвитку творчої активності; виявлення, поширення та впровадження у навчальний процес сучасних прийомів та методів навчання; пропаганди професій серед учнівської молоді в училищі відбувся конкурс “Кращий за професією” між учнями І - ІІ - ІІІ курсів професій  деревообробного, художнього та будівельно-реставраційного профілю. 
  Учасники конкурсу виявили високий рівень професійної майстерності та добрі знання з теоретичного курсу по спеціальності, учні показали творчі здібності і культуру праці у практичному турі при виконанні поставлених перед ними завдань.
  Конкурс сприяв підвищенню творчої активності учнів, зростанню зацікавленості до професійних знань та умінь.
  Переможці, призери конкурсу нагороджені грамотами та грошовими преміями.

  

  Професія «Штукатур; лицювальник-плиточник», «Реставратор декоративно-художнього фарбування; реставратор декоративних штукатурок і ліпних виробів»

    Назва роботи:      Виконання поліпшеної штукатурки
   Керівник групи:  майстер виробничого навчання  Івасюк Б. Я.

 

  Професія «Живописець»
  Назва роботи:      Акврельний живопис «Пейзаж» (копія)
  Керівник групи:  майстер виробничого навчання  Качан І.І.
  Назва роботи:    Темперний розпис «Квіти України»(копія)
  Керівник групи:  майстер виробничого навчання  Трандафір В.С.

  Професія «Столяр;  різьбар по дереву та бересті»

  Назва роботи:      Виготовлення топірця декоративного
  Керівник групи:  майстер виробничого навчання  Романюк К.Т.

Конкурс мистецтв «Шевченкове слово»

   2014 рік в Україні проголошено роком Шевченка, адже 9 березня  український народ відзначив 200 років з дня народження Т.Г. Шевченка. Тож і наше училище вирішило долучитися до цієї ювілейної дати.  Цьогоріч у Вищому професійному художньому училищі проведено конкурс мистецтв, присвячений творчості славетного Кобзаря. У рамках конкурсу було представлено дві номінації: художнє читання та образотворче мистецтво. Учні із натхненням готувалися до конкурсу, цікавилися творчою спадщиною Тараса Шевченка. 13 березня відбувся конкурс читців. Виступи учнів оцінювалися за такими критеріями: художній рівень виконавчої майстерності, рівень сценічної культури, логічне мовлення, дикція. Журі, до складу якого входили викладачі училища, відмітили достатню виконавську майстерність, сценічну культуру, артистичність учасників. Журі визначило переможців у номінації художнє читання:
   І місце – Євдокименко Аріна.
   ІІ місце – Леник Олександра.
   ІІ місце – Ткач Любов.
   ІІІ місце – Горбан Мар’яна.
   ІІІ місце – Токар Чіпріян.
   ІІІ місце – Педурару Анна-Марія.
   Пройшло два століття, але поезія Шевченка актуальна і сьогодні.  І саме тепер, у часи боротьби за нашу незалежність, його твори набувають нового звучання, переосмислення, що й довели наші конкурсанти.

 

ВІТАЄМО З УСПІШНИМ ВИСТУПОМ ЗБІРНУ КОМАНДУ УЧИЛИЩА З ГИРЬОВОГО СПОРТУ!

 

  4 грудня 2013 року у Чернівецькому професійному ліцеї залізничного транспорту відбулася обласна спартакіада учнівської молоді професійно-технічних навчальних закладів області з гирьового спорту.
   Збірна команда училища зайняла ІІ командне місце.

 

  Чемпіоном спартакіади у ваговій категорії до 90 кг став – Гордей Олександр учень групи №405 (виконав ІІ спортивний розряд);
  ІІ місце у категорії 90+ Яловега-Ковалюк Василь учень групи №405;
   ІІІ місце у категорії до 80 кг Семіон Костянтин учень групи №228;
  ІІІ місце у категорії 90+ Поліщук Едуард учень групи №332.

 

ВІТАЄМО ПРИЗЕРІВ СПАРТАКІАДИ!!!

 

 

 

«ВЕЛИЧАВА ДУХОВНА КВІТКА БУКОВИНИ»

 

      28 листопада 2013 року у Вищому професійному художньому училищі №5 відбулися урочистості з нагоди 150-річчя від дня народження видатної української  письменниці Ольги Кобилянської.
    Учасники літературного гуртка «Слово» під керівництвом викладача української мови та літератури Столяр М. В. підготували літературну композицію під назвою «Величава духовна квітка Буковини». Учні розповіли про життєвий та творчий шлях талановитої письменниці, переплівши факти інсценізаціями за творами «Людина», «Царівна», «У неділю рано зілля копала», «Impromptu fantasie». Перед глядачами постали яскраві образи Олени Ляуфер та Стефана Лієвича, Наталки Верковичівни, Туркині та Гриця. Учні вміло вжилися у свої ролі і зачарували своєю акторською грою всіх присутніх. Кожен зміг відчути епоху, коли жила і творила «гірська орлиця», «буковинська цариця», «пишна троянда в саду української літератури» - Ольга Юліанівна Кобилянська.

 

 

ВІТАЄМО З УСПІШНИМ ВИСТУПОМ

КОМАНДУ УЧИЛИЩА З ФУТБОЛУ!

 

    22-24 жовтня 2013 року на стадіоні «Юність» відбулися фінальні змагання з футболу серед учнівської молоді професійно-технічних навчальних закладів області.
    Команда училища зайняла ІІ призове місце.
   Суддівською колегією кращим нападаючим був визнаний учень групи №107 – Владян Валеріан.

 

ВІТАЄМО КОМАНДУ!!!


 

 

УВАГА!  УВАГА!  УВАГА!

 

28, 29 та 30 жовтня 2013 року у Вищому професійному художньому училищі №5 м.Чернівці оголошується

"ДЕНЬ ВІДКРИТИХ ДВЕРЕЙ"!  

Запрошуються всі бажаючі!

 

 

МЕТОДИЧНЕ ОБ'ЄДНАННЯ ДЕРЕВООБРОБНОГО ПРОФІЛЮ

 

17 жовтня 2013 р. у Вищому професійному художньому училищі № 5 м.Чернівці за погодження з Департаментом освіти і науки, молоді та спорту Чернівецької облдержадміністрації відбулося засідання обласного методичного об’єднання викладачів та майстрів виробничого навчання деревообробного профілю.
У процесі роботи учасники методичного об’єднання обговорили та затвердили план роботи на 2013/2014 навчальний рік, отримали методичні рекомендації з питання проведення конкурсів фахової майстерності, які надала директор Чернівецького обласного навчально-методичного центру професійно-технічної освіти Г.Д.Ягнич та методичні рекомендації «Вимоги до змісту, порядку розробки, погодження та затвердження пакетів комплексних кваліфікаційних завдань», які надала методист ЧО НМЦ ПТО Беньовська Г.О.
Присутні відвідали відкритий урок викладача спецдисциплін ВПХУ №5 деревообробного профілю Андрусяк Д.Я. на тему: «Фугувальні верстати», майстер-клас, який проводив майстер виробничого навчання Щербань І.В. на тему: «Прийоми заточування ножів ручних стругальних інструментів» та переглянули відеоматеріал з виставки «Деревообробка-2013».

 

СПАРТАКІАДА - 2013

 

     19  вересня 2013 року у Вищому професійному художньому училищі №5 була проведена загальноучилищна спартакіада з легкої атлетики присвячена Дню фізичної культури і спорту. Цей захід у нас проводиться щорічно і учні з великим задоволенням беруть у ньому участь. Цього року у змаганнях взяли участь 422 учні.
Учнівські команди змагались між собою в таких видах спорту легкої атлетики:
– бігу на 100, 200 та 1500 метрів;
– в естафеті 4х100 метрів;
– штовханні ядра;
– стрибків у довжину з розбігу.

Також пройшли змагання з перетягування канату, підтягуванні на перекладині, згинанні та розгинанні рук в упорі лежачи.
Переможцями з бігу на 100 метрів стали серед юнаків – Флорескул Степан (228 гр.), серед дівчат – Євдокименко Аріна (219 гр.). А з бігу на 200 метрів найкращий результат показав Скутар Георгій (107 гр.).
З бігу на 1500 м. переможцями стали: Прокопчук Антон (227 гр.), Владян Валеріан (107 гр.), Опаєць Володимир (227 гр.).
В стрибках у довжину з розбігу кращими були серед юнаків – Параш Юрій (331/332 гр.), серед дівчат – Євдокименко Аріна (219/220 гр.).
У змаганнях з штовхання ядра перемогу здобув учень IV курсу Струць Іван (437/438 гр.).
Переможцями в естафеті серед юнаків стала команда учнів ІІ курсу 227/228 групи за професією «Столяр», а серед дівчат – команда ІІ курсу 219/220 групи за професією «Живописець».

Емоційно і весело пройшли змагання з перетягування канату. Сильнішою себе проявила команда учнів групи № 437/438 за професією «Столяр; різьбяр по дереву та бересту».
У підсумку найбільше нагород здобула команда учнів 227/228 групи за професією «Столяр» та стала переможцем в загальнокомандній першості. Другою стала команда ІІ курсу 219/220 групи за професією «Живописець», а ІІІ місце посіла команда учнів ІV курсу 437/438 групи за професією «Столяр; різьбяр по дереву та бересту».
Переможці та призери спартакіади були нагороджені грамотами, дипломами та медалями. За загальнокомандні місця групи були нагороджені перехідними кубками та цінними подарунками.