Реставратор декоративно-художнього фарбування; реставратор декоративних штукатурок та ліпних виробів

 

(на базі 9 класів – 3 роки, 11 клас – 1 рік, 8 міс.)


За час навчання в училищі учні опановують:


- підготовку поверхонь та проведення штукатурних і малярних робіт, в т.ч. з використанням сучасних матеріалів,
- технологію виготовлення ліпних виробів та їх позолоти,
- виконання реставрації та консервації на декоративних давніх штукатурках і деталях ліпних виробів.

 

 

    Реставрація як наука – дисципліна достатньо молода, а професія реставратор як самодостатній вид діяльності виникла ще пізніше. Теоретичні засади науки складалися в країнах Західної Європи (Італії, Франції, Англії) тільки в ХІХ столітті, коли в суспільстві почав зароджуватися інтерес до історії минувшини та об’єктів старовини як окремого виду цінностей – історико-культурних.
     Практично реставраційні роботи в ХІХ - початку ХХ століття виконувались архітекторами, до яких підключались громадські діячі та спеціалісти гуманітарних наук.
     Виникненню самої професії «реставратор» сприяли видатні письменники, художники та архітектори, з ініціативи яких створювались міжнародні конгреси, комітети та хартії спрямовані на захист історико-культурної спадщини та пам’яток природи. В першу  чергу слід відзначити видатних французьких письменників та громадських діячів Луї Віте та Проспера Меріме, які в середині ХІХ століття були обрані паризькою громадою на посаду генеральних інспекторів історичних пам’яток; англійського поета Рескіна, який в цьому ж столітті дав поштовх реставраційній науці розвиватися шляхом використання такого прийому як «консервація».

    Італійські архітектори ХІХ століття Валадьє, Стерн та Джованьолі займались розробкою теоретичних засад та практичного виконання реставраційних робіт і мали в своєму розпорядженні реставраційні майстерні. Але остаточно виникнення професії «реставратор», як самодостатнього виду діяльності пов’язують з видатним російським художником Миколою Реріхом, який в 1929 році ініціював скликання міжнародного конгресу для підписання правового акту універсального характеру спрямованого на збереження культурних цінностей світового значення, особливо під час військових конфліктів. Цей документ під назвою «Пакт Реріха» був підписаний 15 квітня 1935 року в Вашингтоні. Його положення мають розвиток в реставраційній теорії сьогодення. Професія «реставратор» входить до переліку основних професій і спеціальностей багатьох країн, в тому числі і України, яка з 1954 року є членом ООН з питань освіти, науки і культури – ЮНЕСКО, а 18 квітня 1984 року з ініціативи Міжнародного комітету з питань пам’яток і історико-культурної спадщини (КОМОС) світова спільнота відзначила вперше Міжнародний день пам’яток і старовини. 23 серпня 1999 року наказом Президента України  був встановлений день охорони пам’яток історії і культури та професійне свято реставратора, яке відзначають в Україні щорічно 18 квітня.
 

 

 

Запрошуємо Вас на навчання до нашого закладу!