Фізична культура та спорт є складовою частиною виховного процесу і мають важливе значення у формуванні основ здорового способу життя, духовного і фізичного розвитку дітей. Навчально-виховний процес та позакласно-спортивна робота з учнівською молоддю організована відповідно до вимог базової та регіональної програм предмету «Фізична культура» для учнів професійно-технічних навчальних закладів.
    Фізичне виховання — система заходів, спрямованих на зміцнення здоров'я людини, загартування її організму, розвиток фізичних можливостей, рухових навичок і вмінь. Його завданням є створення оптимальних умов для забезпечення належного фізичного розвитку особистості, збереження її здоров'я, отримання знань про особливості організму, фізіологічні процеси в ньому, набуття санітарно-гігієнічних умінь та навичок догляду за власним тілом, підтримання і розвиток його потенціальних можливостей.

  В училищі існують різноманітні форми фізичного виховання: уроки з фізичної культури, фізкультурно-оздоровчі заходи в режимі дня (ранкова гімнастика, фізкультурні хвилинки під час занять, ігри та вправи на перервах), позакласна спортивно-масова робота (заняття в гуртках фізичної культури і спортивних секціях, спортивні змагання). 
  Фізичне виховання учнів проводиться диференційовано з урахуванням віку, статі та стану їх здоров'я і рівня фізичної підготовленості. Важливе значення має регулярний лікарський контроль за здоров'ям учнів.
    Важливим напрямком у організації навчально-спортивної роботи в позаурочний час є заняття у спортивних секціях.
    При організації секцій враховуються інтереси учнів, характер їх професійної діяльності, можливості та умови, які має училище. Cпортивно-масова робота для учнів училища в позаурочний час здійснюється здебільшого за місцем їх проживання в орендованих приміщеннях дитячо-юнацьких спортивних шкіл, дитячих клубах, туристичних станціях.
    На громадських засадах працює 5 спортивних секції: баскетбол, волейбол, настільний теніс, міні-футбол, гирьовий спорт. В загальному гуртковою роботою охоплено 35 % учнів.

   Керівництво секціями здійснюється керівником та викладачем фізичного виховання.
    Для кращого здійснення спортивно-масової  роботи в училищі створена спортивна спілка учнівської молоді ВПХУ №5 під керівництвом директора училища. 
   Дні здоров'я проводяться у нашому навчальному закладі один раз у семестр. Організація і проведення їх покладаються на заступника директора з навчально-виховної роботи та керівника фізичного виховання.  Серед основних заходів днів здоров'я можуть бути: спартакіади, кроси, туристичні походи, тощо.
    Спортивні змагання є складовою частиною навчально-спортивної роботи та є засобом залучення учнів до систематичних занять спортом.
    Щорічно проводяться змагання з десяти видів спорту: легкої атлетики, настільного тенісу, підтягування на перекладині, перетягування канату, шахів, легкоатлетичного кросу, волейболу, тощо. У спортивних заходах приймають участь 72 % учнів.
    Традиційно проводяться змагання «Козацькі забави»,  присвячені Дню Збройних Сил України та Дню захисника Вітчизни, а також змагання присвячені «Олімпійському тижню», Олімпійському Дню бігу.
    Спортсмени училища постійно стають чемпіонами та призерами як обласних так і республіканських змагань з різних видів спорту. Високий рівень організації спортивно-масової роботи неодноразово дозволяв ставати чемпіонами та призерами обласних спортивних ігор та Всеукраїнської  Спартакіади студентів.

 

 

Кращі спортсмени училища:

 

Бацей Юрій гр. № 227 – баскетбол;
Патраш Юрій гр. № 131 – баскетбол;
Харена Степан гр. № 238 – баскетбол;
Семенко Богдан гр. № 233 – легка атлетика;
Лакуста Михайло гр. № 228 – легка атлетика;
Найдьонов Юрій гр. № 230 – футбол;
Крамарюк Сергій гр. № 236 – футбол;
Кафлюк Андрій гр. № 110 – футбол;
Танасійчук Степан гр. № 236 – волейбол;
Струць Іван гр. № 238 – волейбол.