Дулеба Галина Миколаївна

 

 

методист, викладач вищої категорії, викладач-методист, відмінник освіти України, нагороджена нагрудним знаком ім. А.Макаренка,  Почесними грамотами Чернівецької обласної державної адміністрації та Міністерства освіти і науки України.

 

    Методична робота в училищі організована згідно з „Положенням про методичну роботу в ПТНЗ”, яка здійснюється відповідно до перспективного плану роботи педагогічного колективу на рік.
   Основним змістом методичної роботи в училищі є: оволодіння сучасними досягненнями педагогіки та психології, методики викладання; систематичне вивчення й аналіз навчальних планів, програм, методичних рекомендацій з питань проведення сучасного уроку, консультацій, позаурочної роботи; розвиток ініціативи і творчості майстрів виробничого навчання; вивчення та аналіз стану викладання рівня та якості знань, умінь, практичних навичок і вихованості учнів, підготовка і проведення заходів, спрямованих на вдосконалення навчально-виховного процесу; надання практичної допомоги інженерно-педагогічним працівникам у розв'язанні актуальних проблем навчання; надання методичної допомоги молодим та малодосвідченим педагогам; оцінка результатів методичної роботи інженерно-педагогічних працівників за кінцевими результатами.
    Планування методичної роботи здійснюється на основі перспективного плану роботи училища на навчальний рік, аналізу інформації про стан професійної компетентності педагогів, їхніх потреб та пропозицій. На підставі зведеного плану  методичної роботи, який розглядається щорічно на педагогічній раді та затверджується директором училища, розробляються плани роботи методичних об'єднань, методичного кабінету, школи молодого педагога, творчої групи „Вищої педагогічної майстерності”, графіки проведення предметних тижнів, відкритих уроків та позаурочних заходів.
    Педагогічний колектив вищого професійного художнього училища працює над єдиною методичною проблемою: «Застосування в навчально-виховному процесі інноваційних технологій та інтерактивних методів навчання». З метою її реалізації впроваджується використання інноваційних методів розробки дидактичного матеріалу; інноваційних підходів до оснащення навчальних кабінетів і майстерень; втілення інноваційних методів навчання та виховання.

 

     Під керівництвом найбільш компетентних викладачів, майстрів виробничого навчання в училищі повноцінно функціонують п'ять методичних комісій:

 

 

Методична комісія
художньо-реставраційного циклу

 

 


     Методична комісія професій художньо-реставраційного циклу працює над проблемою  "Диференціація та індивідуалізація навчання, створення умов для розвитку творчих здібностей учнів на основі різноманітних планів, організації гуртків".


    Голова методичної комісії:

Іщенко О.Я. – викладач художніх дисциплін, викладач, "спеціаліст вищої категорії", "старший викладач";

 

    Члени методичної комісії:


Гушкевич Ю.П. – викладач художніх дисциплін, викладач вищої категорії, викладач-методист, член Національної спілки художників України, нагороджений дипломом лауреата премії Верховної Ради України;

Шкрібляк М.М. – викладач історії мистецтв, спеціаліст вищої категорії,старший викладач, Заслужений діяч мистецтв, член Національної спілки дизайнерів України, член Національної спілки майстрів народного мистецтва України;
Літошко О.Б. – викладач художніх дисциплін, спеціаліст вищої категорії;
Бойчук Н.М. - викладач художніх дисциплін, спеціаліст вищої категорії, старший викладач;
Бартків С.М. - викладач художніх дисциплін, викладач І категорії, старший майстер;
Бзова Н.В. – викладач спецдисциплін, спеціаліст І категорії;
Бурдейна-Романик А.М. - викладач художніх дисциплін, спеціаліст вищої категорії;

Волошина Н.С. - викладач художніх дисциплін, спеціаліст І категорії;

Слівінська Т.М. - викладач художніх дисциплін, спеціаліст вищої категорії;

 

      Майстри виробничого навчання:
Івасюк Б.Я., Павлович М.М., Чайковська О.І., Трандафір-Лисак В.С., Романюк О.В., Кисельова Л.Г. – педагогічне звання «майстер І категорії»;

Писарєва Д.О., Березка Ж.М., Гелетка П.М., Кондрюк І.С., Одинська О.О., Новосівська О.П., Руснак Н.М., Щус С.І., Букотько І.І.

 

Гушкевич Юрій Петрович

 

 

викладач художніх дисциплін, викладач вищої категорії, викладач-методист, випускник училища 1974 року, а з  1982 року і по нині працює на посаді викладача художніх дисциплін. З 1999 року - член Національної спілки художників України, а в 2011 році за досягнуті успіхи нагороджений дипломом лауреата премії Верховної Ради України.
     Працює над проблемою вироблення в учнів професійного ставлення до завдань натурного рисування. З цієї проблеми в училищі вивчено та узагальнено його досвід роботи, яким Гушкевич Ю.П. ділиться з викладачами та майстрами виробничого навчання на заняттях школи молодого викладача, на засіданнях методичного об’єднання та відкритих уроках. Виступає з рекомендаціями на інструктивно-методичних нарадах. Проводить виставки учнівських творів. Як професійний художник виставляє свої роботи з 1986 р.: персональна виставка (Чернівці 1996 р.), п’ятнадцять республіканських виставок у різних містах України та сім міжнародних в Австрії, Німеччині, Румунії та Росії.

 

 

Шкрібляк Микола Миколайович

 

 

викладач теоретичного курсу (історія мистецтв, монументальні технології та народні ремесла, історія орнаментів), журналіст, етнограф, народний майстер, художник-модельєр, дизайнер, Заслужений діяч мистецтв України, Член національної спілки майстрів народного мистецтва України, Член спілки дизайнерів України, відмінник освіти України, лауреат премій ім. Ю. Федьковича та  ім.В.Бабляка.
     М.М.Шкрібляк знаний у нашому краї та за його межами як людина різнобічно творчо обдарована, яка багато й успішно працює на розвиток різних сфер національної культури - в журналістиці, в освіті, у народному мистецтві, моделюванні сучасного сценічного одягу. Він збирає і вивчає духовну спадщину наших предків, охоче ділиться своїми знаннями і набутками з молодим поколінням, колегами та майстрами. М.М.Шкрібляк - учасник багатьох міжнародних, всеукраїнських та обласних мистецьких заходів: фестивалів, конгресів, творчих звітів, зльотів, виставок, науково-практичних конференцій, семінарів. Його роботи та виступи завжди одержують високу оцінку шанувальників мистецтва, схвальні відгуки преси, мистецтвознавців.
     Заслуговують на увагу тематика та образне бачення майстром своїх робіт. Одні тільки назви вже промовисто говорять про це: "Буковинське Різдво", "Гуцульський Великдень", "Білі птахи з чорними ознаками", "Горицвіт", "Росяні Карпати", "Пшеничне перевесло", "Земля духів", "Рідні мотиви”, „Карпатська ватра”, „Український рік”, „Червона рута”, „Чаклунка синіх гір”, „Молода Україна”, „Букова віть” та десятки інших, які є зматеріалізованою поезією, гімном рідній землі, її красі, талановитим людям вільної України, якій і присвятив М.М. Шкрібляк увесь свій багатогранний талант.

 

 

Методична комісія деревообробного циклу

 

 

  Методична комісія професій деревообробного циклу працює  над  проблемою  «Застосування в навчально-виховному процесі інноваційних технологій та інтерактивних методів навчання».

 

      Голова методичної комісії: 

Андрусяк Д.Я. – викладач технології столярних робіт та технології роботи на деревообробних верстатах, викладач вищої категорії, викладач-методист, відмінник освіти України;

 

     Члени методичної комісії:

 

Андрусяк В.Д. – викладач матеріалознавства та конструювання меблевих виробів, викладач вищої категорії, викладач-методист;
Мушак І.В. – викладач креслення та конструювання, спеціаліст І категорії.

     

      Майстри виробничого навчання:
Столяр О.Б., Щербань І.В., Лакуста М.Л.,  Ламник А.І., Андрєєв О.С.

 

 

Андрусяк Дар’я Ярославівна

 

 

викладач спецдисциплін, постійно вивчає та впроваджує в навчальний процес нові технології, матеріали та обладнання деревообробного і меблевого виробництва; досліджує нові матеріали з меблевих технологій та знайомить з ними педпрацівників методичного об’єднання деревообробного циклу. Постійно практикує проведення нестандартних уроків, в тому числі відкритих: бінарні, уроки - семінари, лабораторно – практичні, уроки в умовах виробництва. Працює над впровадженням прогресивних та інноваційних форм і методів навчання, широко застосовує міжпредметні зв’язки. Є співавтором методичних рекомендації з організації та проведення передвипускної, технологічної та переддипломної практики, методичних рекомендацій з написання дипломної роботи на освітньо–кваліфікаційний рівень молодшого спеціаліста.  Створила кабінет - творчу лабораторію, який має повне комплексно-методичне забезпечення, оновлені стенди містять інформацію щодо сучасних технологій і обладнання, що допомагає учням у підготовці до уроку, а особливо в написанні дипломних робіт. Свої зусилля спрямовує на піднесення ефективності навчально-виховної роботи.

 

 

Методична комісія викладачів суспільно-гуманітарних дисциплін

 

 

 

    Методична комісія викладачів суспільно-гуманітарних дисциплін працює над проблемою «Застосування в навчально-виховному процесі інноваційних технологій та інтерактивних методів навчання».

 

      Голова методичної комісії: 
Дулеба Г.М. - викладач української мови та літератури, спеціаліст вищої категорії, викладач-методист.

    

     Члени методичної комісії:   

 

Макушинська Н.В. - викладач української мови, спеціаліст;
Болгова Г.К. - викладач зарубіжної літератури,  спеціаліст вищої  категорії, викладач-методист;
Радюк Г.Л. - викладач суспільних дисциплін, спеціаліст вищої  категорії, викладач-методист;
Федорук Н.І. – викладач іноземних мов, спеціаліст вищої категорії;
Конєв В.С. - викладач фізичної культури,  спеціаліст вищої  категорії, викладач-методист;

Барановська С.І. - викладач фізичної культури, спеціаліст ІІ категорії;
Головатий П.В. - викладач іноземної мови,  спеціаліст І категорії;

Воєвідка М.О. - викладач англійської мови, спеціаліст ІІ категорії;

Лазар Л.В. - соціальний педагог, спеціаліст І категорії;

Федорова Ю.І. - практичний психолог, спеціаліст І категолії     Діяльність цієї методичної комісії спрямована на координацію навчально-методичної роботи, створення умов для реалізації викладачем творчого потенціалу, вдосконалення педагогічної майстерності, своєчасне ознайомлення з новими матеріалами щодо теорії і практики навчання та виховання учнів училища.
Викладачам української мови і літератури, світової літератури, історії та іноземних мов відводиться особлива роль у формуванні національної свідомості. Вони мають бути не лише викладачами свого предмета, а й краєзнавцями, народознавцями, істориками і психологами, майстрами художнього слова. Викладачі училища Дулеба Г.М. та Болгова А.К. багато працюють над тим, щоб не тільки вивчалася література, а й розглядалися її зв'язки з духовним життям народу, з майбутньою професією.
Викладачі в умовах творення української держави перш за все звертаються до проблеми виховання національно свідомих громадян, сповнених почуттям гордості за свій народ, його героїчну історію і багату культуру.

   Щоб домогтися цього, словесники передовсім озброюють себе найновішими матеріалами з літератури, культури та історії, які друкуються нині на сторінках журналів, газет та інших видань, творами несправедливо забутих та репресованих письменників.

 

Радюк Галина Леонідівна

 

 

викладач суспільних дисциплін, багато уваги у повсякденній роботі приділяє національно-патріотичному вихованню молоді. Перевертаючи по-новому пласти історії, вона щоденно турбується про якісну, цікаву подачу кожного уроку, старається з розумінням підійти до кожного учня, залучає дітей до гурткової та позакласної роботи.
     Викладач Радюк Г.Л. старається надати урокам з історії колоритності, емоційності. На уроках вона використовує технічні засоби, пов'язує приклади з історії з фактажем, поданим письменниками в літературних творах, виготовляє до уроків великий фактичний матеріал, якого немає у підручниках, у вигляді розгорнутих схем, таблиць. Діти підтверджують факти з історії читанням поетичних творів, використовується музичний супровід. Основним в своїй роботі педагог вважає національно-патріотичне виховання.

 

 

Методична комісія класних керівників

 

 

     Методична комісія класних керівників працює над проблемою «Застосування в навчально-виховному процесі інноваційних технологій та інтерактивних методів», голова – Болгова А.К., викладач вищої категорії, викладач-методист, відмінник освіти України. В комісії працює 16 класних керівників.
     Робота методичної комісії проводиться згідно плану роботи та графіку засідань. У вересні з І курсом проводиться адаптаційна робота: екскурсії по місту, бесіди про поведінку та охорону праці та проживання в гуртожитку. До ювілейних дат та загальноучилищних заходів готуються та приймають участь всі групи, класні керівники та майстри виробничого навчання.

 

 

Методична комісія природничо-математичних дисциплін

 

 

    Методична комісія  природничо-математичних дисциплін працює над проблемою «Застосування в навчально-виховному процесі інноваційних технологій та інтерактивних методів навчання».

    

    Голова методичної комісії: 


Томорук Г.Р. - викладач хімії та біології, спеціаліст  вищої  категорії, викладач-методист.
   

    Члени методичної комісії:  
 

Цимбалюк Т.І. - викладач фізики, спеціаліст вищої категорії, викладач-методист;
Скрипка Н.І. - викладач математики, спеціаліст вищої  категорії, викладач-методист, нагороджена нагрудним знаком В.Сухомлинського;
Витвицька Н.М. - викладач інформатики, спеціаліст вищої категорії.
     Усіх їх об’єднує те, що на зміну традиційного навчання ними впроваджується якісно інший тип організації навчально-виховного процесу – інноваційний, характерною ознакою якого є передбачення та співучасть.

 

 

Скрипка Надія Іванівна

 

 

викладач математики, викладач вищої категорії, викладач-методист, відмінник освіти України, нагороджена нагрудним знаком ім. В.Сухомлинського, Почесними грамотами Міністерства освіти і науки України та Головного управління освіти і науки Чернівецької ОДА.
Після завершення навчання в Чернівецькому державному університеті ім. Ю.Федьковича в 1980 році Надію Іванівну як молодого спеціаліста було направлено на роботу у професійно-технічне училище № 5 м. Чернівців, а нині це педагог-новатор.
    Викладач математики Скрипка Н.І. в процесі викладання зосереджує свою увагу на тому, що учень це головна фігура навчально-виховного процесу. Вона вважає, що учня не вчать, а він вчиться завдяки тому, та бере активну участь у тих питаннях, які хоче вивчати, бере на себе відповідальність за процес і результат уміння. А завдання викладача полягає в пошуку засобів, які можуть забезпечити для  учня реалізацію його    внутрішньої свободи і вияв ініціативи.
     Викладач переконана, що основною формою реалізації навчально-виховного процесу в училищі є сучасний урок, а сучасний урок — це твір мистецтва, де педагог уміло використовує всі можливості для розвитку особистості учня, його активного розумового зростання, глибокого й осмисленого засвоєння знань, формування його моральних основ.
     Урок з використанням мультимедійних технологій стає цікавішим для учня, а тому й ефективнішим для засвоєння знань, поліпшується рівень унаочнення навчального матеріалу на уроці. 
    Інформаційні технології допомагають індивідуалізувати та диференціювати навчання. Цього досягають не тільки завдяки різнорівневим завданням, а й за допомогою самоосвіти учня.
    Крім впровадження в навчальний процес на уроках математики інноваційних технологій викладач велику увагу приділяє позакласній роботі, а зокрема навчанню дітей жити за умов демократичного суспільства.
     Передає досвід роботи з мультимедіа колегам по методичному об’єднанню, які в кабінеті математики під керівництвом Надії Іванівни проводять уроки фізики, хімії, біології, екології та інформатики.

 

ПЛАН

навчально-методичної роботи училища

на І семестр 2017-2018 навчального року

ПЛАН

роботи методичної комісії класних керівників 

на 2017-2018 навчальний рік

ПЛАН

роботи методичної комісії суспільно-гуманітарного циклу 

на 2017-2018 навчальний рік

ПЛАН

роботи методичної комісії природничо-математичного циклу

на 2017-2018 навчальний рік

План навчально-методичної роботи училища на квітень-червень 2016-2017 н.р.

План роботи методичної комісії класних керівників на 2016-2017 н.р.

План роботи методичної комісії викладачів суспільно-гуманітарного циклу за 2016-2017 н.р.

План роботи методичної комісії викладачів природничо-матматичного циклу на 2016-2017н.р.

Перспективний план курсів підвищення кваліфікації педагогічних працівників ВПХУ №5 м.Чернівці на 2016-2017н.р.

Перспективний план атестації  педагогічних працівників ВПХУ №5 м.Чернівці на 2016-2017н.р.