День Соборності у Вищому професійному художньому училищі №5 м.Чернівці

22 січня весь український народ відзначив 100-річчя Дня Соборності. З нагоди відзначення цієї дати у Вищому професійному художньому училищі №5 м.Чернівці було проведено наступні заходи:
- 22 січня учні та педагоги нашого училища взяли участь в урочистостях у Чернівецькій обласній філармонії;
- бібліотекарем училища Бунаковою Н.Д. оформлена виставка друкованих видань про події 1918-1919 рр. на тему «Соборність України: від ідей до сьогодення»;
- 24 січня у всіх навчальних групах проведена година спілкування на тему «Соборність: погляд через століття»;
- 24 січня заступником директора з навчально-виховної роботи Федорук Н.І. був проведений захід «День Соборності. 100 років тому...» за участю кандидата історичних наук, викладача факультету історії, політології та міжнародних відносин ЧНУ імені Юрія Федьковича – Миколи Васильовича Глібіщука та викладача історії нашого училища – Галини Леонідівни Радюк.
У ході заходу учні здійснили невеликий екскурс у події 100-річної давнини, переглянули документальну стрічку присвячену подіям 1918-1919 рр. – підписанню і проголошенню Акту Злуки УНР та ЗУНР. Микола Васильович та Галина Леонідівна прокоментували стрічку та розповіли учням за яких умов відбулося проголошення Акту Злуки, що йому передувало і які це мало наслідки.
Окрім цього, учні згадали, як впродовж цих ста років український народ відзначав це свято. Наприкінці заходу всі виконали молитву за Україну «Боже, великий єдиний, нам Україну храни!».