Голодомор

22.11.2018 р. учні та колектив ВПХУ №5 м.Чернівці запалили Свічку Пам’яті та вшанували хвилиною мовчання усіх жертв Голодомору в Україні 1932-1933 років, світлу пам’ять безневинно замучених голодом людей.
Кожен із нас переосмислює нашу історію, трагічні її сторінки, які примушують стискатися людські серця. І однією з найстрашніших таких сторінок є Голодомор, який призвів до небачених жертв.
Пам’яті мільйонів українських селян, які загинули мученицькою смертю від голоду, заподіяного сталінським терором у 1932-1933 рр., пам’яті українських сіл і хуторів які щезли з лиця землі після найбільшої трагедії XX століття і була присвячена лінійка у нашому навчальному закладі. Адже наш найсвятіший обов’язок сьогодні – зберегти пам’ять про всіх, хто не дожив, недолюбив, пам’ять про живих і ненароджених. А пішли ж найкращі, несли в могили найкоштовніше, що є в нації – гени розуму, здоров’я, досконалості фізичної і духовної, гени милосердя і справедливості, людяності і відваги всіх мислимих людських чеснот і талантів. Обривався вічний живий ланцюг поколінь: українському народові, якого ніколи не щадила доля було завдано удару, якого він ще не знав.
Ми працьовита, терпляча нація. Наш народ заслуговує на шану й повагу. А пам’ятником жертвам хай буде наша пам’ять про минуле, небайдуже ставлення до національної трагедії, що спіткала наш народ.
Навіть на останнім рубежі
Промінь віри в нас ще не погас.
Боже, Україну збережи
Господи, помилуй нас!
В наших грудях кулі і ножі,
Нас розп’ято й знищено не раз.
Боже, Україну збережи,
Господи, помилуй нас!