Тиждень БЕЗПЕКИ ЖИТТЄДІЯЛЬНОСТІ

1. Відповідно до плану заходів ВПХУ#5 м.Чернівці по проведенню тижня знань з основ БЖД, соціальним педагогом, Людмилою ЛАЗАР, були проведені для здобувачів освіти училища заняття з елементами тренінгу "Ментальне здоров'я - основна щасливого життя і довголіття" та година спілкування "Булінг та протидія йому". Також на стенді Психологічна допомога була розміщена інформація на тему "Стрес: виявити, зрозуміти та подолати".
Дані заходи проводилися з метою формування у здобувачів освіти свідомого ставлення до свого життя і здоров'я.
2. Відеофільми на тему протимінної безпеки переглянула 237 група у рамках проведення в училищі Тижня знань з основ безпеки життєдіяльності. Навчальні інтерактивні ролики допомагають ефективно засвоїти такі необхідні у воєнний час навички безпечної поведінки.

3. Фельдшером училища, Василем ЧОКАНОМ, для здобувачів освіти училища був проведений практикум "Надання першої домедичної допомоги у різних життєвих ситуаціях". Під час заняття здобувачі освіти вчились надавати першу допомогу використовуючи імітатори для переломів, кровотеч, опіків та кульових поранень різного типу.

4. Проведено захід на базі групи 506 на тему "Надзвичайні ситуації природного, техногенного, соціально-політичного і воєнного характеру.
Метою заходу було поглиблення знань здобувачів освіти про правила поведінки у надзвичайних ситуаціях, формування правил поведінки та обов'язків людини під час НС, розвиток навичок самозахисту та взаємодопомоги, виховання бережливого ставлення до власного життя і життя інших людей.

5. 🎨❗️Творчість юних художників Вищого професійного художнього училища №5 м.Чернівці спонукає дотримуватися правил безпеки праці!🟥 В рамках проведення «Тижня знань з основ безпеки життєдіяльності» здобувачі освіти професії «Живописець» підготували малюнки для тематичної виставки. Через творчі образи, діти передали своє бачення дотримання правил безпеки.6. 9 листопада 2023 року, викладачем предмету "Захист України" Данелюком А.К. для здобувачів освіти училища були проведені заняття, конкурси та змагання з використанням засобів індивідуального захисту. Під час занять здобувачі освіти вдосконалювали знання з правил поведінки в захисних спорудах, евакуації та порядку її проведення. Вчились також визначати індивідуальний розмір протигазу, правил користування протигазом (ЦП-5), як виготовляти ватно-марлеві пов'язки, засвоїли сигнали оповіщення в разі надзвичайних ситуацій.

7. Бібліотекар училища Максим Воробець провів інформаційно-роз’яснювальну роботу зі здобувачами освіти нашого училища стосовно вміння правильно реагувати на потенційні загрози життю та здоров’ю. У читальному залі бібліотеки здобувачі освіти могли переглянути літературу по наданню першої невідкладної допомоги, порятунку людей внаслідок стихійних лих та надзвичайних ситуацій техногенного та воєнного характеру, правила поводження при виявленні різних вибухових пристроїв, розглядався алгоритм дій при виникненні пожежі, вивчалися правила поведінки для запобігання небезпечних ситуацій пов’язаних з пошкодженням електричних та газових систем.