Вшановуємо Ольгу Юліанівну Кобилянську. Гірській орлиці - 160!!!

     9 листопада 2023 року Вище професійне художнє училище № 5 міста Чернівці на запрошення Чернівецького літературно-меморіального музею імені Ольги Кобилянської мало честь долучитися до перших урочистих заходів з нагоди 160-літнього ювілею Ольги Юліанівни. У кабінеті письменниці відкрито виставку творчих робіт здобувачів освіти ВПХУ №5 м.Чернівці «У світі образів Кобилянської». Спільно з комунальним закладом «Чернівецький фаховий коледж мистецтв ім. Сидора Воробкевича» наш навчальний заклад провів науково-мистецьку презентацію «Ольга Кобилянська: мистецькі виміри». Керівники – Столяр Мар’яна Валеріївна, викладач української мови та літератури ВПХУ 5 м. Чернівці; Мадей Костянтин Васильович - викладач-методист КЗ «Фаховий коледж мистецтв імені Сидора Воробкевича». Здобувачі освіти художнього училища за професією «Живописець» провели дослідження та підготували творчі проєкти про художників, які ілюстрували твори Ольги Кобилянської.
     Ольга Юліанівна у дитячі роки теж захоплювалася малюванням. Ось як згадувала вона про це в одній із своїх автобіографій : "В часі, коли мені було 14 - 15 років, я любила пристрасно рисувати, не маючи до того іншого приготування, як саме гаряче внутрішнє бажання наслідувати природу й накреслити людські фізіономії і події між ними" ( О.Кобилянська. З автобіографії 1927 року ). Але малювання виявилось для неї недостатньо сильним для вираження емоцій, тому Ольга взялася за перо. І стала видатною письменницею, творчістю якої захоплюємося сьогодні ми. Твори О.Кобилянської надихали інших майстрів пензля. Створено безліч цікавих і яскравих ілюстрацій до новел, повістей Ольги Юліанівни. Вражають роботи Августи Кохановської, Сергія Адамовича, Василя Касіяна, Лариси Іванової, Павла Борисенка, Володимира Симашкевича.
     У своїх проєктах Суховінська Наталія, Мельник Анастасія, Гриценко Катерина, Андросюк Анастасія, Савчук Юліана розкрили творчий шлях художників та продемонстрували ілюстрації до творів Ольги Юліанівни та картини присвячені їй. Мистецький захід був переплетений інсценізаціями студентів ІІІ курсу Видовищно-театралізованих заходів комунального закладу «Чернівецький фаховий коледж мистецтв ім. Сидора Воробкевича». Шатирьонок Альона, Косован Таїсія представили інсценізацію «Земля», Таїсія Косован, Карпюк Анастасія, Гриколовська Катерина - «Час», «Impromtu phantasie» прочитала Гриколовська Катерина. Акторська майстерність студентів захопила всіх глядачів дійства. Вдячні за співпрацю викладачу-методисту, художньому керівнику ІІІ курсу Мадею Костянтину Васильовичу. Ви виховуєте та навчаєте справжніх талантів!!!
    Це була синергія двох мистецтв – образотворчого та акторського – яка захопила всіх присутніх дійства. У залі панувала творча, натхненна атмосфера.
Чернівецький літературно-меморіальний музей Ольги Кобилянської
Юлія Микосянчик, вдячні вам за ідею та запрошення.