Семінар-практикум «Патріотичне виховання молоді засобами українознавчого спрямування навчально-виховного процесу»

17 жовтня, згідно плану роботи Навчально-методичного центру професійно-технічної освіти у Чернівецькій області на 2018 рік, на базі Вищого професійного училища №5 м.Чернівці відбувся семінар-практикум для заступників директорів з навчально-виховної роботи закладів професійно-технічної освіти області на тему «Патріотичне виховання молоді засобами українознавчого спрямуваннянавчально-виховного процесу».
Захід проходив за участі директора НМЦ ПТО Світлани Микитюк, кандидата педагогічних наук, доцента кафедри педагогіки та методики початкової освіти Чернівецького національного університету ім. Юрія Федьковича Лариси Мафтин, методиста НМЦ ПТО Наталії Голубяк.
Учасників семінару привітав директор навчального закладу Василь Андрусяк.
Лариса Мафтин познайомила присутніх з методикою формування цілісної національно усвідомленої державотворчої особистості учня й учителя, активної в родині, в довкіллі, що перебуває у злагоді із собою і світом, шляхом створення родиннозорієнтованої життєдіяльності, як першооснови формування гуманістичних, демократичних цінностей української нації. Науковець наголосила на пріоритетності національно-гуманістичної системи цінностей у філософії і методології освіти.
У своєму виступі Світлана Микитюк звернула увагу на виховний аспект, зокрема патріотичне виховання, у багатовекторності партнерської взаємодії закладів освіти Європи й місце закладів професійно-технічної освіти нашої області у цьому процесі. Присутні мали змогу познайомитися з організацією навчально-виховного процесу у Ризькому технікумі туризму та творчої індустрії.
Наталія Голубяк подякувала заступникам директорів за активну роботу творчої майстерні та її гідне завершення – видання збірника матеріалів, який був схвалений навчально-методичною радою НМЦ ПТО й презентований на засіданні.
Практична частина семінару розпочалася з ознайомлення з досвідом виховної роботи ВПХУ №5 м.Чернівці, про що розповіли заступник директора з навчально-виховної роботи Наталія Федорук та голова методичної комісії класних керівників, вихователів Алла Болгова.
Присутні із душевним щемом слухали виступи отця Василя Гасинця, військового капелана, настоятеля греко-католицької церкви Різдва Пресвятої Богородиці і св. Антонія, волонтера, свідка подій на Майдані та Олександра Паращука, учасника АТО та Революції гідності, командира тактичної групи 4.5.0, керівника вишкільного національно-патріотичного військово-спортивного традиційного християнського табору «Добринівці» на засіданні історичного гуртка «Пошук» на тему: «В житті завжди є місце подвигу», який провела викладач суспільних дисциплін Галина Радюк.
Цікаво пройшла година спілкування «З історії українського війська», фрагмент якої показав викладач захисту Вітчизни Павло Головатий.
Присутні були у захваті від майстер-класу з виготовлення витинанки «Дерево життя», який провела майстер виробничого навчання Валентина Трандафір-Лисак.
Наприкінці заходу відбулося інтерактивне коло обміну думками, висловлені пропозиції до рекомендацій семінару-практикуму, які були затверджені присутніми, та вручені сертифікати.
Для учасників семінару проведена змістовна екскурсія по навчальному закладі з відвіданням благодійної виставки-продажу робіт учнів «Від серця до серця».
«Україна починається з тебе!» – з таким переконанням учасники семінару залишали навчальний заклад.