Рогізна-500

7 жовтня викладачі та учні нашого училища прийняли участь у вечері-діалозі «Про Рогізну з любов’ю» з нагоди 500-ліття від часу першої письмової згадки про поселення у мікрорайоні Рогізна, який відбувся у Чернівецькій обласній універсальній бібліотеці ім. М. Івасюка.
У рамках проведення цього краєзнавчого заходу була представлена електронна презентація про історію та сучасність мікрорайону, яку підготував викладач Чернівецького коледжу дизайну та економіки Микола Семенюк.
У вечорі-діалозі також взяли участь – викладачі факультету історії, політології та міжнародних відносин ЧНУ ім. Ю. Федьковича Іван Сандуляк та Віталій Калініченко, заступник директора ЧОУНБ ім. М. Івасюка Марія Довгань, методист українознавства науково-методичного центру виховної роботи ІППОЧО Тамара Мінченко, завідувач науково-методичного відділу Наукової бібліотеки ЧНУ ім. Ю. Федьковича Тетяна Мурашевич, завідувач відділом науково-освітньої роботи Чернівецького обласного художнього музею Лариса Курущак, краєзнавець Дмитро Сірман, дослідник національно-визвольного руху на теренах Буковини та Галичини Дмитро Проданик, староста храму Різдва Пресвятої Богородиці Іван Гаврилець, чернівецький бард Юрія Олесь, студенти Чернівецького коледжу дизайну та економіки, вчителі та учні Чернівецької загальноосвітньої школи № 39, жителі мікрорайону та всі, хто цікавиться історією Рогізни.
Розпочався захід з колекції жіночих урочистих суконь «Буковинський віночок», виконаний в поєднанні елементів класичного стилю та стилю New Look, продефільованої студентським модельним агентством «Рута» Чернівецького коледжу дизайну та економіки. Ведучою вечору-діалогу була завідувач краєзнавчого відділу Лариса Шарабуряк. Родзинками заходу стали продекламовані твори Софії Майданської та Юлії Косівчук, ексклюзивно написані до дня першої письмової згадки. Завершився вечір-діалог «Про Рогізну з любов’ю» заключним словом викладача коледжу, краєзнавця Миколи Семенюка та подарунками від гостей. Серед них, твори І. Синюка «Чесна Вероня» та «Фейлетони» (1933), «Підпілля ОУН на Буковині» (2012), «Берегиня українознавства на Буковині» (2019), збірка поезій Ю. Олеся «Хай всміхається доля людині» (2019) та інші.