Всесвітній день вишиванки

Наш Тиждень духовності триває далі... І сьогодні, 16 травня у Всесвітній день вишиванки, мамина світлиця зібрала весь учнівський та педагогічний колектив нашого училища на родинне свято вишивки – «Скарб нації».
Усі присутні поринули у чарівний світ вишиванки, її історію та сьогодення. У легендах, поетичних рядках, народних піснях, усній народній творчості учні розкрили споконвічні традиції народного мистецтва вишивки. Адже вишиванка для українця була і є оберегом, святинею, місточком між поколіннями та прекрасним елементом одягу. І дуже відрадно що нині вона переживає піднесення і відродження, тому що українці згуртувалися так, як ніколи, з любов’ю підтримуючи власні традиції.
Вишитий одяг, рушники, скатертини, фіранки тощо, які прикрашають інтер’єр житлових та інших споруд супроводжують свята, обряди, несуть в собі не тільки матеріально-практичну, а й духовно-естетичну функцію. З давніх давен і до сьогодення мистецтво вишивки виступає як естетично-емоційне, духовне вираження почуттів народу.
Щиро дякуємо викладачам Літошко О.Б., Іщенко О.Я., учням та всім хто долучився до проведення цього свята. Особлива подяка заслуженому діячу мистецтв України – Миколі Шкрібляку за автентичні народні костюми з його приватної колекції, які надали святу особливої колоритності.