Міська історико-краєзнавча конференція «Рогізна: погляд крізь роки»

Досліджуємо історію рідного краю
20 березня 2019 року учні Вищого професійного художнього училища №5 м.Чернівці взяли участь у Міській історико-краєзнавчій конференції «Рогізна: погляд крізь роки», присвяченій 500-літньому ювілею від часу першої письмової згадки про поселення у мікрорайоні Рогізна, що відбулася у Чернівецькому коледжі дизайну і економіки.
У конференції взяли участь: директор Департаменту освіти і науки Чернівецької ОДА Оксана Палійчук, керівник сектору координації діяльності вищих навчальних закладів та науки Михайло Павлюк, директор Департаменту містобудівного комплексу та земельних відносин Чернівецької міської ради Микола Собко, доктор історичних наук Олександр Добржанський, співробітник Буковинської державної сільськогосподарської дослідної станції НААН України Тетяна Сандуляк, український скульптор Володимир Гамаль. Крім того, науковці Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича, працівники Чернівецького обласного краєзнавчого та художнього музеїв, Наукової бібліотеки Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича, Чернівецької обласної універсальної наукової бібліотеки імені М. Івасюка, студенти коледжу дизайну, учні нашого училища, жителі мікрорайону та всі, хто цікавиться історією Рогізни.
У ході роботи унікального наукового дискурсу було розглянуто широке коло історико-краєзнавчих аспектів у межах визначеної проблематики та презентований збірник матеріалів конференції. До нього також увійшли короткі твори відомих людей про Рогізну та бібліографія праць відомого буковинського письменника Івана Синюка.
Хотілося б відмітити, що під керівництвом викладача суспільних дисциплін Радюк Г.Л., учениця ІІІ курсу за професією «живописець» Демчук Тетяна провела цікаве дослідження з життя і творчості відомого скульптора України, уродженця с. Рогізни – Гамаля В.І., яку схвально привітали учасники конференції.
Також, учениці групи № 116 за професією «живописець» Нісчук Ольга та Іфтодій Христина під керівництвом викладача Макушинської Н.В. написали статтю про дослідника, відомого краєзнавця, автора ілюстрованої історії Рогізни (випускника ВПХУ №5 м.Чернівці 2001 року за професією «столяр-різьбяр») викладача філософії і права Чернівецького коледжу дизайну і економіки Семенюка Миколи Степановича.
Учасники конференції та керівники отримали сертифікати за активну участь у підготовці та проведенні Міської історико-краєзнавчої конференції.
Вітаємо Демчук Тетяну, Нісчук Ольгу, Іфтодій Христину з участю у конференції та бажаємо подальших успіхів!!!