Тиждень іноземних мов та зарубіжної літератури

Вивчення іноземної мови в сучасному світі – це одна з найважливіших складових сучасної успішної людини. Сьогодні мільйони людей в усьому світі вивчають іноземні мови. Знання іноземних мов свідчить про всебічний розвиток особистості, розширює світогляд, дозволяє пізнати культуру та звичаї іншого народу. Людина, яка вивчає іноземну мову, у той же час знайомиться з культурою країни, її літературою, історією і географією. Крім того, іноземна мова допомагає краще пізнати свою власну. Як казав відомий німецький письменник Вольфганг Гете: «Той, хто не знає іноземної мови, не знає своєї власної».
На жаль, багато людей вважають, що не кожна людина здатна вивчити іноземну мову. Так, звичайно, здібності у кожної людини індивідуальні. Хтось схильний до точних наук, у когось гуманітарний склад розуму. Але, безсумнівно, у кожної людини є здібності, і з цим фактом навряд чи хтось не погодиться. Найголовніше розвивати ці здібності, удосконалювати їх та зміцнювати, особливо на уроках іноземної мови. Для того щоб зацікавити учнів вивчати іноземні мови, показати їм усі її перспективи та перевагив нашому училищі проводиться тиждень іноземних мов.
У цьому році тиждень іноземних мов був об’єднаний із зарубіжною літературою та проводився з 4 по 7 березня. Основна мета даного заходу – посилити мотивацію до вивчення іноземних мов та зарубіжної літератури, стимулювати інтелектуальну та мовну активність учнів, розширити їх світогляд, розвивати творчі здібності. Головним принципом тижня є залучення якомога більшої кількості учнів до творчо-пізнавальної та дослідницької діяльності і співпраці з викладачами незалежно від рівня володіння мовами.
В цьому році тиждень іноземних мов та зарубіжної літератури пройшов результативно, цікаво і творчо. Були проведені заходи, які всім запам’яталися.
Учні разом з викладачами підготували заздалегідь вислови та цитати про мови та літературу а також різноманітні мотивуючі вислови іноземними мовами та прикрасили ними фойє нашого училища чим створили відповідну мовну атмосферу.
4 березня у групі 505 за професією «Дизайн» викладачем іноземних мов Головатим П.В. був проведений відкритий урок з англійської мови на тему «Вибір будівельних матеріалів та матеріалів для опорядження. Дизайнерські рішення в інтер’єрі». Урок був цікавим та пізнавальним не тільки для учнів а й для всіх присутніх.
5 березня викладачем іноземних мов Федорук Н.І. серед учнів І-V курсів був проведений розіграш лотереї на знання іноземних мов «Переклади вислів – отримай приз». Учні з цікавістю та ентузіазмом брали участь у лотереї та вигравали солодкі призи.
В цей же день викладачем зарубіжної літератури Болговою Г.К. був проведений демонстраційний урок до 130-річчя від дня народження Анни Ахматової. Це був урок – подорож з елементами інтеграції та дослідницької творчої діяльності учнів. Учні були поділені на підгрупи – біографи, географи, дослідники, мистецтвознавці, літературознавці, музикознавці і читці, які представляли свої роботи. Вони довели, що доля А. Ахматової тісно пов’язана з Україною і український народ по праву гордиться що такий поет народився в Україні.
6 березня викладачем Головатим П.В. серед учнів ІІ курсу групи 217/218 була проведена країнознавча вікторина «Do you know Great Britain». Вона складалася з 7 тематичних блоків різної тематики та творчого завдання. Дві команди змагалися між собою. Кращі результати показала команда групи 217.
Також, 6 березня викладачем зарубіжної літератури Болговою Г.К. була проведена зустріч учнів училища з Христиною Венгренюк – письменницею, художницею, літературознавцем з творчості Пауля Целана що відбулася у літературному центрі Пауля Целана. Окрім цього була проведена екскурсія до будинку, де народився поет і до пам’ятника жертвам Голокосту (вул. Саксаганського, 5, вул. Сагайдачного). Досить яскравою була зустріч з Христею Венгренюк під час якої наші учні дізнались багато цікавої інформації про творчість талановитого поета П. Целана. Оскільки пані Христина є керівником дитячої художньої школи «Монмартр» і працює з дітками з особливими потребами (аутизм, синдром дауна, ДЦП), вона запросила до співпраці наших учнів, як своєрідної акції милосердя щоб дати цим діткам можливість побачити світ кращим та яскравішим.
7 березня викладачем іноземних мов Федорук Н.І. у групі 115 за професією «Живописець» був проведений відкритий урок з англійської мови на тему «Natural disasters». Урок був проведений на високому методичному рівні, інформативним і пізнавальним для всіх присутніх. Учні активно працювали і розкрили свої компетенції не тільки з іноземної мови, а й з предметів біології та екології.
Окрім цього, 7 березня викладачем зарубіжної літератури Болговою Г.К. та викладачами іноземних мов Федорук Н.І. та Головатим П.В. був проведений інтегрований позакласний захід – літературна вікторина із зарубіжної літератури в оригіналі та перекладах. У ході заходу учні активно працювали, розкрили свої компетенції із знань зарубіжної літературита іноземних мов. Особливо яскравою сторінкою цього заходу були читці, які читали та декламували вірші англійською, французькою та німецькою мовами. Був вдало підібраний відеоматеріал та музичний супровід. Під час визначення кращих учасників, звучали пісні англійською мовою у виконанні учениць 217/218 групи Борець Ніколь та Хачатрян Катерини. Переможці вікторини були нагороджені призами. Ними стали – Борець Ніколь (ІІ курс), Якобець Юлія (Ікурс), Півкіна Дар’я (ІІІ курс), Зеленська Діана (І курс).
При підведенні підсумків тижня методична комісія гуманітарних дисциплін прийшла до висновку, що проведення таких заходів зацікавлює, мобілізує не тільки викладачів а і учнів, розкриває їх компетентності з багатьох предметів, доводить, що особистість виховує особистість.