Відомі особистості
Куров Володимир Миколайович
викладач, основоположник скульптури в дереві (на Буковині)
Прагнув втілити у своїй творчості образ сучасника, його героїчну працю, ідеї дружби братніх народів. Багатофігурна композиція “Хліб державі!” розкриває велич трудових звершень буковинців, а знаменитий витвір “Плотогон з Черемоша”, зроблений із одного стовбура дерева вагою 120 кг, відтворює постать бокораша на плоту, який несеться бурхливими водами Черемоша. Вона сповнена динаміки; фізична й емоційна напруга людини у хвилину небезпеки виражена гранично повнокровно, з великою майстерністю. На Міжнародній виставці в Брюсселі 1958 року цей твір одержав найвищу нагороду – Гран-Прі.
Роботи В.М. Курова демонструвалися на виставках у багатьох зарубіжних країнах, щороку на Виставці досягнень народного господарства у Москві. І постійно отримували високі мистецькі нагороди. Педагогічна діяльність В.М.Курова завдяки високій майстерності художника і особливому вмінню передати її своїм учням і досі живить пам’ять його послідовників творчою енергією, прагненням йти до вершин досконалості.
Снігур Борис Володимирович
компетентний мистецтвознавець, обдарований і талановитий викладач
Викладав живопис, ліпку, монументальний розпис та композицію. Бережно ставився до індивідуальних творчих обдарувань учня, вмів розвинути і збагатити їх своєю високою майстерністю та досвідом у процесі навчання. Через те кожен його урок мав творче обличчя. Третина професійних художників Буковини – учні самобутнього педагога Снігура Б.В.
Мотуляк Микола Назарович
викладач мозаїки та різьби
Микола Назарович – митець, який не тільки відроджував традиційні форми та прийоми плоскої різьби властиві буковинському і гуцульському народному мистецтву, а й збагатив її новим змістом. Він впроваджує у навчальний процес новий вид різьби – інтарсію, що відкрила для учнів училища великі можливості у створенні портретних та сюжетно-тематичних композицій. У своїх високохудожніх роботах вдало поєднує традиційну плоску різьбу з інтарсією в сюжетному та портретному зображенні (образи Тараса Шевченка, Лесі Українки, Богдана Хмельницького, Івана Франка, Ольги Кобилянської). Подалі цей метод широко використовують різьбярі Буковини. Художні витвори неповторного майстра демонструвалися на міжнародних виставках та на виставках народного господарства у Москві й Києві.
Явдошняк Василь Михайлович
викладач мозаїки та різьби.
В.М. Явдошняком розроблена авторська методика викладання предмету “Мозаїка та різьба по дереву”. Її принципова новизна яскраво проявляється у творах, виконаних педагогом і учнями, які зберігають гуцульський колорит орнаментування декоративних виробів кінця ХІХ – поч. ХХ століття. У декорі робіт Василь Михайлович разом з майбутніми різьбарами широко використовує інкрустацію бісером, перламутром, металом, кольоровим деревом. Свої вироби майстер опоряджує восковою сумішшю, політурою або лаком.
Високохудожні витвори відомого буковинського різьбяра побували на багатьох мистецьких виставках. Самобутній доробок В.М.Явдошняка збирає численних відвідувачів на персональних виставках митця, його визнаний талант художника відомий далеко за межами буковинського краю.