Про нас

Чернівці, влучно названі «Європою в мініатюрі», зачаровують дивовижною архітектурою й мистецьким розмаїттям. До створення та збереження цієї краси вже понад 70 років докладають рук учні й випускники ВПХУ 5 м.Чернівці: реставратори, художники, дизайнери, фахівці з будівництва й деревообробки.
Цей заклад в історичному центрі 600-літнього міста – справжній мистецький осередок карпатського краю. Кабінети й коридори його стали виставковою залою для кращих полотен юних живописців, а в музеї історії училища представлено майже півтисячі унікальних дерев’яних скульптур, різьблених меблів, картин та інших творів учнів і викладачів закладу. Від «Плотогона з Черемоша» – скульптури, що здобула Гран-прі на Всесвітній виставці в Брюсселі, до відзначених на міжнародному рівні зразків соціальної реклами – плакатів юних дизайнерів.
У нашому училищі є нагода зануритися у світ краси, доторкнутися до давніх гуцульських орнаментів різьблених скриньок та барток чи стати свідком народження мальовничих пейзажів міста над Прутом під пензлями юних митців.
Заклад є одним з найстаріших і водночас найсучасніших на Буковині. Його історичний шлях пролягає від ремісничого училища художньо-декоративної кераміки, заснованого у 1944 р.
Нині в училищі здобувають освіту понад 450 юнаків і дівчат на деревообробному, будівельному, художньо-реставраційному відділеннях. Навчально-виховний процес забезпечують 52 педагогічних працівники; більшість викладачів мають вищу кваліфікаційну категорію, а деякі є відомими в Україні митцями.
Робота педагогічного колективу спрямована не лише на професійну підготовку, але й на розкриття обдарованості учнів та запровадження інноваційних технологій навчання. Про його рівень свідчать десятки перемог учнів на міжнародних виставках у 22 країнах світу. За кількістю призерів на олімпіадах ВПХУ №5 м.Чернівці є одним з кращих в області. А майстер-класи, творчі зустрічі, конкурси, конференції, виставки збирають широке коло відвідувачів і часто стають мистецькою подією для міста.
Свої творчі роботи викладачі, майстри та учні постійно демонструють на художніх виставках у Чернівцях та Києві, зокрема в Чернівецькому обласному художньому та краєзнавчому музеях, Центрі культури «Вернісаж», виставковому центрі «Галерея Ратуші». Вихованці училища застосовують свої знання на пленерах, які дають їм змогу входити в систему професійної підготовки майбутнього живописця: Міжнародному пленері молодих художників за буковинською тематикою у межах СОП «Румунія – Україна – Республіка Молдова», Всеукраїнському молодіжному мистецькому пленері «Мальовнича Україна»; виставках та форумах із сучасної деревообробки. Роботи учнів училища нещодавно перемогли в Міжнародному українсько-литовському конкурсі малюнків «Здай кров заради життя», Всеукраїнському конкурсі учнівської творчості з популяризації творчої спадщини Т.Г. Шевченка, Всеукраїнській виставці-конкурсі декоративно-ужиткового та образотворчого мистецтва «Знай і люби свій край», відкритому конкурсі фахової майстерності з професії Різьбяр по дереву та бересту, обласних конкурсах «Кращий за професією» та інших. У 2016 й 2017 роках училище здобуло бронзові медалі у Сьомій та Восьмій міжнародних виставках «Сучасні заклади освіти».
Навчальний заклад пишається своїми випускниками, серед яких заслужені художники України, члени Національної спілки художників України та Спілки народних майстрів України, кандидати й доктори наук. Серед випускників училища є лауреати різноманітних всеукраїнських та міжнародних премій. Викладачі й учні училища розвивають кращі ідеї і традиції української культури. Дирекція і педагогічний колектив наполегливо працюють над тим, щоб підготовка кваліфікованих робітників з усіх професій відповідала прийнятим в Україні та Європі рівням і стандартам, щоб випускники ВПХУ №5 м.Чернівці були конкурентоспроможними на ринку праці, змогли реалізувати себе в житті й осягнути все розмаїття та багатство сучасної мистецької освіти.