Українська мова - мова єднання


    До Дня української писемності та мови у Вищому професійному художньому училищі № 5 м. Чернівці відбувся захід «Українська мова – мова єднання», який підготували учні 217/218 групи. Свято пройшло у формі усного журналу. Учнями було перегорнуто сторінки з історії виникнення писемності, становлення і розвитку письма. Говорили і про сучасну українську літературну мову, про слова, створені письменниками, а також про українську пісню. Переглянули відео-інтерв’ю, у якому взяли участь викладачі училища.
Детальніше
  • 10


Практичне заняття на тему: «Виживання в екстремальній ситуації»

      25 жовтня 2018 у рамках тижня знань основ БЖД було проведено практичне заняття з учнями II курсу на тему: «Виживання в екстремальній ситуації. Поранення. Перев’язка пораненого». У ході заходу було розглянуто засоби перев’язування ран та закріплено знання учнів про правила асептики й антисептики і виживання в екстремальній ситуації.
Детальніше


Тренінгове заняття «Твоє життя – твій вибір»

        22 жовтня 2018 у рамках тижня знань основ БЖД було проведено тренінгове заняття з учнями групи 217/218 «Твоє життя – твій вибір».
    Захід проводився з метою профілактики суїцидальної поведінки, формування активного усвідомлення учнями широкого кола своїх можливостей, своєї активної позиції в їх реалізації та виховання в учнів усвідомлення взаємозв’язку в житті своїх можливостей і своїх здібностей, навчитися визначати власні духовні цінності та їх вплив на життя.
Детальніше


Обласний конкурс з нагоди відзначення 100-річчя Буковинського Віча

   22 та 25 жовтня 2018 року відбувся обласний конкурс творчих робіт з нагоди відзначення 100-річчя Буковинського Віча.
    Учениця нашого училища Тетяна Демчук (гр. 322) під керівництвом викладача суспільних дисциплін Радюк Г.Л. взяла участь у конкурсі з історичним твором – ессе на тему: «Погляд 2018 року на Буковинське Віче і Хотинське повстання 1918 року». Тетяна успішно пройшла I та II тури даного конкурсу набравши 92,5 бала зі 100 балів, стала переможницею та зайняла ІІ місце.
Вітаємо Тетяну Демчук та її керівника з перемогою!!!
Детальніше


Семінар-практикум «Патріотичне виховання молоді засобами українознавчого спрямування навчально-виховного процесу»


    17 жовтня, згідно плану роботи Навчально-методичного центрупрофесійно-технічної освіти у Чернівецькій області на 2018 рік, на базі Вищого професійного училища №5 м.Чернівці відбувся семінар-практикум для заступників директорів з навчально-виховної роботи закладів професійно-технічної освіти області на тему «Патріотичне виховання молоді засобами українознавчого спрямуваннянавчально-виховного процесу».
  Захід проходив за участі директора НМЦ ПТО Світлани Микитюк, кандидата педагогічних наук, доцента кафедри педагогіки та методики початкової освіти Чернівецького національного університету ім. Юрія Федьковича Лариси Мафтин, методиста НМЦ ПТО Наталії Голубяк.
      Учасників семінару привітав директор навчального закладу
Василь Андрусяк.
Детальніше


Обласні змагання XIII обласних спортивних ігор з легкої атлетики на стадіоні «Буковина»

    09.10.18 проходили Обласні змагання XIII обласних спортивних ігор з легкої атлетики на стадіоні «Буковина». Учасники змагань змагалися з таких видів спорту як:
    - біг на 100 м; 200 м; 1500 м;
    - стрибки в довжину з розбігу;
    - штовхання ядра;
    - естафета 4х100.
    Учні училища теж взяли участь у цих змаганнях та здобули ряд перемог:
    I місце естафета 4х100 - Веренько Віталій (гр. 225)
                                            - Леонтій Богдан (гр. 314)
                                            - Бабаков Олександр (гр. 403)
                                            - Андрюк Анатолій (гр. 129)
     II місце стрибки у довжину з розбігу - Козіцький Тихон (гр. 207)
     II місце штовхання ядра - Рутько Владислав (гр. 314)
   У підсумку наша команда зайняла III місце у загальнокомандному заліку та була нагороджена кубком та грамотами.

Вітаємо переможців!
Детальніше


Фінальні змагання «Козацька заграва» в місті Львові

       08-11.10.2018 відбулись фінальні змаганнях «Козацька заграва» в місті Львові.
   Збірна команда нашої області прийняла участь у цих змаганнях та виборола II командне місце. Учні нашого училища Сандуляк Іван та Пентескул Денис були у складі нашої збірної. Всі наші спортсмени нагороджені грамотами, срібними медалями та кубком.

Вітаємо із здобутою перемогою та бажаємо нових досягнень!!!
Детальніше


Всеукраїнські Спортивні ігри серед учнів професійних навчальних закладів області «Козацька наснага»

       26.09.2018 відбулись Всеукраїнські Спортивні ігри серед учнів професійних навчальних закладів області «Козацька наснага». Змагання проходили на базі Вищого професійного училища радіоелектроніки.
    Команда учнів нашого училища взяла участь у цих спортивних іграх та здобула ряд перемог:
  • I місце у вправі «Підніми козака»;
  • II місце у перетягуванні линви;
  • III місце у підтягуванні на перекладині.
Детальніше


Конкурс вітальних листівок та квіткових композицій

   У рамках відзначення Дня працівника освіти серед учнівських груп училища був проведений конкурс вітальних листівок та квіткових композицій. Чудові букети з елементами художнього оформлення, складні квітково-фруктові композиції, прикрашені дарами осені та пожовклим листям були справжньою окрасою свята.
   Підвівши підсумки виставки-конкурсу, журі відзначило кращі роботи за естетичність, дотепність, професійну спрямованість, повноту розкриття тематики та нагородило переможців грамотами на загальноучилищній лінійці.
Детальніше


День працівника освіти

     4 жовтня цього року в нашому навчальному закладі відбувся урочистий вечір присвячений Дню працівників освіти. Вся учнівська родина щиро вітала своїх педагогів. Директор училища Андрусяк В.Д. привітав викладачів, майстрів в/н, вихователів і всіх працівників училища, які створюють учням затишок та комфортні умови для навчання та на знак подяки вручив їм грамоти. З почесних гостей на святі був присутній голова обкому профспілок лісового господарства Барабах В.С., який також звернувся з вітальними словами до працівників училища, побажав всім здоров’я, терпіння, наснаги, нових творчих здобутків, подякував за співпрацю та вручив грамоти.
Детальніше


Світ через призму акварелі

      У Вищому професійному художньому училищі № 5 м. Чернівці відкрилась виставка випускника училища Андрія Ковалика – «Світ через призму акварелі». На ній представлено роботи у техніці акварельного живопису. 
      Андрій Ковалик у день відкриття виставки дав майстер-клас для усіх охочих та організував пленер у центрі міста. На картинах художника аквареллю зображені міські вулички й площі, море та гірські схили.
      Експозиція знаходиться на другому поверсі училища. Діятиме виставка до 31 жовтня. Запрошуються всі бажаючі.
Детальніше


Спартакіада ВПХУ № 5 м. Чернівці з легкої атлетики до Дня фізичної культури

         13 вересня 2018 року на стадіоні "Буковина" була проведена Спартакіада ВПХУ № 5 м. Чернівці з легкої атлетики.
        Види спортивної програми: біг на 100 м (юнаки та дівчата), біг на 200 м, біг на 1500 м, естафета 4х100 м, стрибки у довжину з розбігу, штовхання ядра, підтягування на перекладині, згинання та розгинання рук в упорі лежачі, перетягування линви.
Детальніше


1 вересня - День знань!

         3 вересня цього року в нашому начальному закладі відбулося традиційне Свято знань, свято зустрічі нового навчального року. Ми прийняли до своєї учнівської родини учнів перших курсів, яких радо вітали учні старших курсів, адміністрація, викладачі, батьки. Усміхнені обличчя учнів, викладачів, майстрів виробничого навчання, пісенні та музичні виступи юних талантів були окрасою свята.

        З вітальними словами до наших учнів та всіх присутніх звернувся директор училища Андрусяк В.Д. та побажав їм здоров’я, успіхів у навчанні, здійснення мрій та задумів, впевнено йти до своєї мети та бути гідними громадянами нашої держави.
Детальніше


День пам'яті і примирення

     08 травня 2018 р. у Вищому професійному художньому училищі №5 м.Чернівці відбулися заходи з нагоди відзначення Дня пам’яті і примирення та 73-ї річниці перемоги над нацизмом у Другій світовій війні.
     На урочистій лінійці учні ВПХУ № 5 віддали дань пам’яті і слова вдячності тим, хто не повернувся з війни, хто віддав своє життя за наше мирне майбутнє. У віршованих та прозових рядках, учні згадали жахіття війни, воїнів УПА, Афганістану, загиблих на майдані під час Революції гідності та ООС (АТО), та вшанували їх пам'ять хвилиною мовчання.
Детальніше


Конкурс мистецтв до 204-ої річниці від Дня народження Тараса Шевченка

      1 березня 2018 року у ВПХУ № 5 проведено конкурс мистецтв, приурочений до 204-ої річниці від Дня народження Тараса Шевченка в номінаціях:

      – художнього читання (у конкурсі взяли участь 10 учнів, виконували твори Тараса Шевченка, які обрали за власним уподобанням);

      – образотворчого мистецтва (у цьому конкурсі взяли участь 20 учнів, виконували копії художніх робіт Тараса Шевченка в техніках акварельного та пастельного живопису і графіки).

      По завершенню конкурсу журі визначило переможців та вручили дипломи І-ІІІ ступенів переможцям, а учасникам – дипломи за участь.

Детальніше


Квест-гра "Вибір є!"

      23.04.2018 в рамках Всеукраїнської акції «Відповідальність починається з тебе» та з метою популяризації здорового способу життя і профілактики шкідливих звичок та ризикованої поведінки у Вищому професійно-художньому училищі №5 м.Чернівці була проведена квест-гра «Вибір є!».
      Захід проводився за підтримки Управління молоді та спорту Чернівецької обласної державної адміністрації. У квесті взяли участь учні І курсу, які були поділені на 5 команд. Кожна команда повинна була пройти 5 різних станцій, де за виконання завдань учасники мали набрати максимальну кількість балів.
Детальніше


Урочиста лінійка-реквієм до 4-ої річниці трагічних подій, розстрілів учасників Революції Гідності на Майдані у Києві

      Україна… Країна смутку і краси… Це країна, котра найбільше прагнула волі і найменше мала її. Україна – це держава, яка протягом усієї своєї історії боролася: боролася за волю, за щастя, за незалежність.
     Події останніх місяців 2013-го, початку 2014 років перетворилися у справжню національну стихію, в якій передався найтонший подих душі нашого народу…».
     Фінальним і найбільш драматичним етапом революції гідності стали події у Києві 18-20 лютого, в ході яких загинуло більше сотні кращих наших синів і дочок. Розгони Євромайдану відзначилися брутальним побиттям сотень людей. Поступово ці «штурми та розгони» переросли у велетенські акції супротиву, били дзвони всіх церков, а кожен штурм сприймався в Україні як «боротьба не на життя, а на смерть». Щороку Україна 20 лютого вшановує пам`ять загиблих Небесної Сотні.
Детальніше


Революція Гідності

      У рамках заходів відзначення 4-ої річниці трагічних подій Революції Гідності у Києві, 14 лютого учні першого курсу училища відвідали спільний захід, урок мужності, проведений у філії юнацької обласної універсальної наукової бібліотеки.
      Перед учнями виступив учасник Чернівецького і Київського майдану та АТО – Микола Федорович Вишневський, який поділився спогадами про Майдан та продекламував власні вірші, присвячені подіям на Сході.
Детальніше


Заходи для викладачів художніх шкіл та шкіл мистецтв області

      14 лютого викладачем вищої категорії Іщенко О.Я. проведений відкритий урок з композиції для викладачів художніх шкіл та шкіл мистецтв області на тему: «Прийоми виявлення композиційного центру».

      15 лютого майстром виробничого навчання Чайковською О.І. проведений відкритий урок для викладачів художніх шкіл та шкіл мистецтв області на тему: «Пастельний живопис. ознайомлення з технологією виконання пастельного живопису».

Детальніше


"ПТАХ" – конкурс з виготовлення годівничок

      9 лютого 2018 року на базі Вищого професійного художнього училища № 5 завершився творчий конкурс з виготовлення годівничок «ПТАХ» серед учнів навчальних закладів міста.
      Організаторами конкурсу виступили дирекція і Наглядова рада парку «Жовтневий», Вище професійне художнє училище № 5 та управління освіти міської ради.
Детальніше


Крути – наша гордість і слава

      Крути – наша гордість і слава,
      Там соколи юні у вічність пішли.
      На клич молодої держави,
      Піднялися вірні сини.

      29 січня учні Вищого професійного художнього училища №5 м.Чернівці взяли участь у заходах з нагоди відзначення 100-річчя подвигу Героїв Крут. Розпочалися заходи смолоскипною ходою від стадіону «Буковина» до Центральної площі. Біля пам’ятника Тарасу Шевченку представники різних релігійних конфесій провели спільний молебень за душі загиблих та було представлено театралізоване дійство.
Детальніше


Чисті роси

      Учні Вищого професійного художнього училища №5 м. Чернівці 17.01.2018 року взяли участь в обласному фестивалі дитячої та юнацької творчості «Чисті роси» серед закладів загальної середньої, позашкільної та професійно-технічної освіти у двох номінаціях.
       Фольклорний гурт «Буковиночка» (керівник Вовчук Ю.Р.) взяв участь у номінації «Фольклорне мистецтво» за що був нагороджений дипломом переможця фестивалю.
Детальніше


Про нас

    У Вищому професійному художньому училищі №5 м.Чернівці є нагода зануритися у світ краси, доторкнутися до давніх гуцульських орнаментів різьблених скриньок та барток чи стати свідком народження мальовничих пейзажів міста над Прутом під пензлями юних митців.

Детальніше