Промоматеріали з інформацією про українсько-румунський проєкт SMART4YOUTH

Промоматеріали з інформацією про українсько-румунський проєкт SMART4YOUTH
отримало Вище професійне художнє училище №5 м. Чернівці
від своїх партнерів у реалізації цього проєкту – Асоціації консультантів з питань розвитку громади (ACDC, Сучава).
Флаєри, постери, папки, банери та ніші різноманітні друковані презентаційні матеріали
популяризують передбачені проєктом заходи.
Транскордонний проєкт із навчання молоді соціально вразливих категорій «SMART4YOUTH - Support, Mobility and Arts for youth across the border Romania- Ukraine” нині реалізується у Вищому професійному художньому училищі №5 м. Чернівці.
Учні, котрі виявили бажання взяти участь у ньому, мають змогу безкоштовно навчитися створенню виробів народних художніх промислів, фото- та відеозйомці, основам підприємництва та інформаційно-комп’ютерній грамотності. Програма передбачає співпрацю між Україною та Румунією та фінансується за кошти Європейського Союзу.
Наразі 100 учнів училища зареєстровані на платформі проєкту, вони уже незабаром візьмуть участь у міжнародних мастер-класах в Сучаві та Чернівцях. Також 20 викладачів нашого та кількох інших навчальних закладів області у рамках проєкту проходять навчання щодо роботи з молоддю категорії ризику.
Проєкт розрахований на півтора року і об’єднав чотирьох партнерів з Чернівецької області та Сучавського повіту сусідньої Румунії. З українського боку це Вище професійне художнє училище №5 м. Чернівці і Буковинський мистецький центр відродження та сприяння розвитку румунської традиційної культури.
З румунського – Технологічний ліцей «Oltea Doamna» та Асоціація консультантів з розвитку громад – АCDC.
Назва проєкту Smart4Youth англійською означає «Підтримка, мобільність та мистецтво для молоді», розрахований він на молодих людей віком 14-20 років.
Основне завдання цього проєкту – допомогти адаптуватися в дорослому житті та побудувати успішну кар’єру майбутнім випускникам училища.Детальніше


Засідання педагогічної ради на тему: "Формування безпечного освітнього середовища в закладі освіти"

01.03.2021 рокуу Вищому професійному художньому училищі№5 м.Чернівці
відбулося засідання педагогічної ради на тему:
"Формування безпечного освітнього середовища в закладі освіти".
На нараді були розглянуті питання профілактики та попередження ризикованої поведінки серед здобувачів освіти та формування в них ціннісних життєвих навичок, а також питання безпечної поведінки молоді в Інтернеті та соціальних мережах.


Детальніше


Позакласний захід "Кроки до впевненості або" мікстура" від сором'язливості"

24.02.2021 року в групі №203/204 за професією "Столяр; різьбар по дереву та бересту"
класним керівником Г. Р. Томорук та психологом училища Ю. І. Федоровою
проведено позакласний захід
"Кроки до впевненості або" мікстура" від сором'язливості".
В наш час в суспільстві все гостріше виникає потреба у впевнених людях, які сміливо розв'язують складні соціальні та економічні проблеми, вміють приймати самостійні рішення, впевнені в своїх силах.,можливостях,здібностях.
Тому сучасній людині потрібно переборюючи вірус сором'язливості необхідно навчитись знаходити друзів і отримувати задоволення від спілкування, виражати свою думку і відстоювати свої права, допомагати іншим людям, позитивно оцінювати наші особистісні риси. Будьмо впевнені. Сором'язливість долаємо впевненістю.Детальніше


Поетичний марафон

#Українці150#GlobalLesyaUkrainka2021#поетичний_марафон#пані_Лесі_присвячується
"Довго щирими цими словами до людей промовлятиму я..."
"Fa (Сонет)", читає Олена Ярославівна Іщенко, викладач художніх спецдисциплін ВПХУ№5 м. Чернівці.
Поезія датується 1890 роком за автографом в альбомі «Poesie».

Детальніше


«Українка у фокусі ХХІ століття»

Здобувачі освіти ВПХУ №5 м. Чернівці, Елійя Дутова та Оля Нісчук,
долучилися до мистецької акції-реконструкції «Українка у фокусі ХХІ століття»,
присвяченій 150-річчю з дня народження Лесі Українки. Леся Українка та Ольга Кобилянська
Особиста приязнь між письменницями починалась заочно. Влітку 1891 року Леся Українка пише до Михайла Павлика з сонячної Євпаторії про своє бажання листуватись з молодою буковинською письменницею, наголошуючи: «Нехай пише до мене якою хоче мовою, дасть бог, розберу, хоч, звісно, приємніше було б розмовляти по-своєму. Я ніколи іншою мовою, як тільки своєю, листів не писала і, певне, не писатиму».
Уперше Лариса Косач написала буковинській літераторці 1899 року з Німеччини. Висловлювала враження про її повість “Покора”. Ольга Юліанівна дуже зраділа, що Леся прочитала і високо оцінила твір (“то не дилетантизм”), хоча її тільки-но прооперували в Берліні. “Вона хвора, та сильна духом”,— захоплювалася Кобилянська в листі до Василя Стефаника. Так жінки заприязнилися.


Детальніше