Музей

З метою формування в учнів любові до обраної професії, національної самосвідомості, духовного розвитку особистості, пропаганди духовної культури, збереження   мистецької   історико-культурної спадщини та  профорієнтаційної роботи в 1998 році  в училищі створено музей історії.  Головні завдання  роботи музею:
-  розвиток творчих інтересів до пошукової і мистецької роботи;
- пропаганда    кращих    зразків   робіт    прикладно-ужиткового мистецтва.
- проведення    культурно-освітньої   роботи    серед    учнівської молоді та інших верств населення.
У музеї зібрано 448 зразків кращих робіт викладачів, майстрів виробничого навчання та учнів. Більшість із цих робіт експонувалися в багатьох країнах світу, в тому числі: Польщі, Англії, США, Канаді, Японії та Росії.
Музей    взаємодіє   з   державними,    художніми    і   громадськими закладами, зокрема з Чернівецьким художнім музеєм, Художнім фондом, Краєзнавчим музеєм та у своїй діяльності керується Законом України „Про музей та музейну справу", нормативними документами Міністерства освіти і науки, молоді та спорту України,   Міністерства  культури   і   Мистецтв   України,   статутом закладу освіти та рекомендаціями ЧКМ.
У фондах нашого музею зберігаються оригінальні  творчі роботи,  які  мають  художню  цінність, обліковані у встановленому   чинним законодавством порядку та входять до складу музейного фонду України.  
Особливо відзначались і відзначаються творчі роботи викладача композиції Курова Володимира Миколайовича, який є основоположником скульптури в дереві (на Буковині). 
Частина його творів зберігається в музеї училища, а саме дерев’яні скульптури „Мучусь, караюсь, але не каюсь” (Т. Шевченко в казематі), „Перша допомога”, „З гори на санках”, „Біля водозбірної колонки”, „Мільярдний хліб державі”, декоративні пласти „Пісня миру” та „Богдан Хмельницький”. 
Найзнаменитішою роботою є художня скульптура  „Плотогон з Черемошу” (зроблена з цілого куска грушевого дерева вагою 120 кг), що в 1958р. на Всесвітній виставці в Брюсселі (Бельгія) здобула найвищу нагороду – золоту медаль та Гран-прі. Скульптура відзначається особливою внутрішньою експресією, пластичною динамікою і справляє глибоке мистецьке враження. 
В музеї зберігаються роботи заслуженого працівника профтехосвіти Мотуляка Миколи Назаровича. Він впроваджував традиційні форми та прийоми плоскої різьби, властиві буковинському та гуцульському народному мистецтву, а також впровадив у навчальний процес інтарсію. З його робіт у музеї зберігаються мозаїчні набори, виконані у техніці маркетрі, „Лісоруб” і „Карпатські лісоруби”.
Наступником Мотуляка М.Н. став заслужений працівник профтехосвіти Явдошняк Василь Михайлович. У музеї зберігаються багато його мистецьких творів. Серед них: мозаїчний набір у техніці маркетрі "Слава Радянській Україні", портрети "Тарас Шевченко", "Шевченко і Федькович", "Богдан Хмельницький",  декоративний пласт „1500 років м. Києву”, „Столик туалетний з табуреткою для паняночки”, „Гуцульський набір: стіл, лавка, мисник”, "Тарас Шевченко", адресні папки,  тарелі та рахви. У декорі виробів з дерева відомий майстер використовував інкрустацію бісером, перламутром, металом, деревом.
Особливої уваги заслуговують роботи члена Спілки художників України, скульптора, викладача пластичної анатомії та ліплення Скиби Анатолія Георгійовича, який працював в галузі станкової та монументальної скульптури. У музеї зберігаються:  портрети Л.Кобилці (1959), Ю.Федьковича, К. Ушинського, Т.Шевченка (1961), І.Франка (1962), О.Довбуша (1963), Лесі Українки (1964) та зменшена копія пам’ятника О.Кобилянській (1980 Чернівці, у співавторстві з М.Мірошниченком).
У 90-их рр. навчальний заклад відновив підготовку спеціалістів – виробників художніх виробів з кераміки. Зроблено три випуски фахівців, роботи яких усе більше позначаються сучасним поглядом на прадавнє ремесло, творчим переосмисленням традицій минулого, оригінальним баченням змісту і форми.  Творчі та дипломні роботи учнів зберігаються у фондах музею. 
З отриманням статусу Вищого професійного художнього училища музей поповнився цілим рядом творчих робіт, які виконані в різних жанрах та техніках. Тут можна побачити живописні полотна, декоративні панно, виконані в техніках холодного батику, аплікації, витинанки, а також художні вироби з дерева, які виконані згідно традицій нашого регіону.
Музей з історії училища, починаючи з 1998 р., відвідали багато випускників загальноосвітніх шкіл м.Чернівців та області, учасники обласних семінарів по лінії ПТНЗ, гості зарубіжних країн. У книзі відгуків записано багато вдячних слів на адресу викладачів, майстрів в/н та учнів за прекрасні, високопрофесійні художні роботи, які зберігаються у нашому музеї.